29 listopada 2013

Tak jak wspominałam mam dla Was kurs na bombkę decoupage z efektem spękań dwuskładnikowych bez preparatów. Pomysł na takie spękania znalazłam na stylowi.pl

Potrzebne nam będą:
- skorupki jaja dzielone na pół
- 1 patyczek do szaszłyków
- bombka styropianowa
- klej do decoupage
- farba biała akrylowa
- wybrane wycięte motywy serwetkowe
- patyna ( u mnie DecorFin) 
- lakier akrylowy wodny ( u mnie Flugger)

Wykonanie:
Bombkę styropianową nabijamy na patyczek. Partiami smarujemy bombkę klejem. Na posmarowane  miejsca przykładamy skorupki jajek ( połówki łamiemy na mniejsze kawałki, ale nie  drobnicę. Kawałki te po przyłożeniu do bombki i pod wpływem nacisku popękają na nierównomierne jeszcze mniejsze części ). 


Tak przygotowaną bombkę pozostawiamy do wyschnięcia, a następnie malujemy białą farbą akrylową. 


Po wyschnięciu przyklejamy wycięte motywy z serwetek. Kolejnym krokiem jest położenie 1- 2 warstw lakieru, aby można było z łatwością rozprowadzić patynę.


Jeśli już wszystko wyschło, przystępujemy do patynowania. Ja maczam chusteczkę w patynie i po prostu ją rozprowadzam po całości a następnie ścieram nadmiar z miejsc niepożądanych.Jeszcze do perfekcji nie doszłam, ale na moje potrzeby wystarcza. Cały czas wychodzi mi inny efekt. W przypadku tej bombki wydaje mi się, że dałam o jedną warstwę lakieru za dużo i patyna nie powchodziła zbytnio w spękania. No i cały czas ją kończę lakierować. Ale wierzę, że Wam się uda lepiej to zrobić i podzielicie się efektami :) Dodam tylko, że jedyną wadą tej metody jest to, że nie uda się nam uzyskać idealnie płaskiej powierzchni, bo jak wiadomo i bombka i skorupki jajek są zaokrąglone.
Pozdrawiam i życzę miłej nocy a jutro udanej zabawy andrzejkowo- ostatkowej!

3 komentarze:

  1. o jacie! jaki fajny pomysł z tymi skorupkami.. chyba wykorzystam w pracy :)


    OdpowiedzUsuń
  2. Efekt wyjątkowy! Wiem, ile pracy i cierpliwości trzeba mieć, żeby zrobić takie cudo... Ale się opłaca- bardzo ładna będzie bombeczka! Uściski serdeczne.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow świetny pomysł!!pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...