19 stycznia 2011

Pierwsza 'renowacja'

Zapatrzona w przepięknie odnowione rzeczy na blogach, a w szczególności w Jagodowym Zagajniku, chciałam spróbować swoich sił w tej dziedzinie. W wakacje poprosiłam babcię o znalezienie u siebie jakiegoś niepotrzebnego drewnianego krzesełka. Miało ono stać u mnie w pokoju, bo do tej pory miałam krzeseło z salonu, a mamuśka chciała kupić mi 'przepiękny' biurowy fotel. A że ja w swoim pokoju przy biurku nie przesiaduję, wymyśliłam krzesło, które będzie sobie stało i cieszyło oczy, głownie moje, bo domownicy wolą nowoczesne wnętrza. Babcia również zdziwona, 'a na co ci te stare krzesło?' zaproponowała nowsze plastikowe. Ale ja się uparłam na te. Trochę się kiwa, choć śrubki są poprzykręcane, a znajomy powiedział, że to sprawa konstrukcji. Narazie się na nim nie siada to się nie rozwala :)
Miałam też uszyć na niego poduszkę, ale znalazłam pasującą w sklepie "Wszystko po 4,50", więc już nie chciało mi się, biorąc pod uwagę, że nie umiem szyć na maszynie (jeszcze)
Wszystko robiłam w wakacje, więc fajnie schło. Dziury załatałam szpachlówką, pomalowałam szarą farbą akrylową, potem białą i zrobiłam przecierki. Efekt końcowy podoba mi się, choć do mebli kompletnie nie pasuje, ale na to narazie nic nie poradzę.

Z rozpędu odnowiłam też stołeczek do kuchni.
Wczoraj przeglądałam gazet z haftami i wybrałam sporo fajnych motywów, ale nie wiem kiedy ja je zrobię. Mam tyle pomysłów w głowie, nie mam pojęcia od czego zacząć, a i czasu brakuje.
Dziękuję również za odwiedziny, fajnie wiedzieć, że ktoś tu jednak zagląda.
Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Pierwsze koty za płoty. Sama się dopiero uczę więc doceniam starania. Jagodowy Zagajnik to skarbnica pomysłów. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. O tak! Jagodowy zagajnik inspiruje i dostarcza "weny twórczej". Gratuluję pierwszej renowacji, wyszło lekkie, romantyczne krzesełko. Na mnie również czeka kilka mebli ale póki co ćwiczę na mniejszych gabarytach ;) Co do planów, może niedługo wstawię na bloga fotkę zapisanej drobnym maczkiem kartki z pomysłami i planami, doskonale Cię rozumiem. Pozdrawiam, eclair

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...