21 maja 2014

O kurcze, prawie 2 tygodnie nie pisałam, jak to możliwe? Przez ten czas trochę się wydarzyło. Po raz pierwszy byłam w Filharmonii i Operze Podlaskiej w Białymstoku na musicalu "Upiór w Operze". Główną rolę grał akurat Damian Aleksander <3 i Edyta Krzemień. Świetne głosy chwytające za serce, ciekawa akcja, stylowe kostiumy i zachwycająca scenografia. Nie da się tego opisać, myślę, że kto był na tym musicalu ten wie, jaki jest wspaniały. Poniżej wstawiam filmik z YouTube z główną piosenką z musicalu. Polecam przesłuchać też inne np. pt.: "Stąd odwrotu już nie ma" czy "Wspomnij mnie".


Wróciłam też już do domu ''na stałe'', po 3 latach studiów z całym dobytkiem naukowym w postaci grubych segregatorów, książek itp. Ale już się ogarnęłam, poukładałam wszystko na nowo w pokoju. I co dalej? Jak na razie miesiąc samokształcenia do egzaminów dyplomowych, a potem 'tosięzobaczy'. ;)Wracając z bagażami zajechałam do Muzeum Przyrodniczego w Drozdowie. Był to Dolny Dwór znanej rodziny Lutosławskich. 


Ostatnio trafiłam na książkę Wacławy Lignowskiej, osoby towarzyszącej dla pani Lutosławskiej, która tak fajnie opisywała życie dworu, że ciężko było się oprzeć, aby tam nie zajechać i zobaczyć jak to wygląda. 


Nie byłam w środku muzeum, ale sam spacer po parku i posiadłości wystarczył mi, aby przenieść się w przeszłość i wyobrazić sobie jak rodzina Lutosławskich spacerowała po tamtejszych ścieżkach.


Autorka książki opisywała ilość posiadanych piwnic, co w nich się znajdywało. Wydaje mi się, że to jedna z nich. W "Pamiętnikach" znajdziemy też opis przygotowań do różnych świąt, obrzędy i życie w tamtejszych czasach.


Tak na koniec, na osłodę polecam bezglutenowe babeczki, które ostatnio robiłam.


Pozdrawiam słonecznie :)

2 komentarze:

  1. Chętnie bym pospacerowała po takim pięknym parku - fajne zdjęcia:)

    OdpowiedzUsuń
  2. powodzenia na podyplomówce.
    Pałac piękny może wybiorę się tam kiedyś jak będę w Białymstoku

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...