18 maja 2011

Czas na....

Może kawkę? Lub herbatkę? A do tego, nie ciasteczka tylko podkładki pod kubki. Miłe dla oka. Fajnie je się robiło.
Choć te w maki robiłam na podstawie korkowej. Wygładziłam to szpachlówką do drewna i nakleiłam papier w maki. Efekt z wyglądu mi się podobał, jednak pod względem technicznym nie za bardzo. Korek złapał wilgoć i się skręcił. Co więcej pod wpływem temperatury płynu w kubku, podkładki przyklejały się do niego. No i pomimo tego, że mi się podobały, podkładki w takiej wersji nie sprawdziły się.

Zdecydowałam się kupić podstawę drewnianą. Siostra wybrała wzór serwetki, dorobiłam ciapakowe tło, dokleiłam ziarenka kawy. Oto efekt:

Całe szczęście już wszystko pozaliczałam i mogę powiedzieć, że mam wakacje. Teraz tylko pozostało mi czekać na oficjalne wyniki :) Szkoda, że pogoda nie dopisuje.
Pozdrawiam!

edit: coś jednak blogger szwankuje, bo posty przestawia i kategorie mi pomylił.

3 komentarze:

 1. Podkładki bardzo ładne, zwłaszcza te różowe mi się podobają, tylko trochę zmartwiłaś mnie tymi korkowymi - ja niedawno też kupiłam takie korkowe właśnie do dekoracji, tymczasem jak czytam, że przyklejają się do kubków.. no nie, pewnie nie warto się fatygować ze zdobieniem ich:-)
  Pozdrawiam serdecznie i zazdroszczę wolnego:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie to jest brązik, ale rzeczywiście na zdjęciach ciut różowy się wydaje. :D
  Co do przyklejania się to myślałam, że to wina lakieru, ale te drewniane też są nim pokryte i się nie przyklejają. A korkowe tak.
  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajnie prezentują się te podkładki kawowe:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...